Zbiór terminów technicznych przydatnych do poruszania się po dżungli żargonu ogrodniczego świata.

Primer i Starter Urządzenia ułatwiające zimny rozruch silnika. W szczególności umożliwiają one natychmiastowe napełnienie gaźnika paliwem gotowym do rozruchu.

System antywibracyjny System tłumienia wibracji, który całkowicie izoluje uchwyty od reszty narzędzia, dla maksymalnego komfortu użytkownika, nawet podczas długotrwałego użytkowania.

Wstrzyknięcie fali kompresji Metoda wtrysku paliwa dla silników dwusuwowych, w której fala sprężająca jest używana do dostarczania bogatej mieszanki paliwa do cylindra silnika.

System kontroli bezpieczeństwa System bezpieczeństwa na Multimate, który zatrzymuje silnik, gdy operator próbuje odłączyć maszynę od jednostki napędowej.

Zmiana systemu System, który umożliwia łatwe przełączanie maszyny między funkcją zbierania i mulczowania za pomocą wygodnej dźwigni.

System szybkiego dopasowywania System, który umożliwia szybkie podłączenie i demontaż zespołu tnącego i innych akcesoriów w kilka minut, bez użycia narzędzi.

Automatyczny system System, który zatrzymuje noże, gdy worek jest pełny.

Podnieś Starter Urządzenie, które automatycznie odcina rozrusznik, gdy przyspieszacz jest w pełni zdławiony.

System Total Stop System wyłącza silnik, gdy przepływ wody przez lancę płuczącą jest wyłączony.

Wycinanie mulczujące System cięcia, który kilkakrotnie rozbija trawę na drobne cząstki, a następnie rozprasza ją równomiernie po torfie.

Promień obrotu Promień lub średnica ścieżki w kształcie łuku przebytej przez przednie koła z obróconą kierownicą w pełni zablokowaną.

Rotacja uchwytów (180 °, 90 ° i zgodnie z ruchem wskazówek zegara i 90 ° przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) System, który zapewnia maksymalną wszechstronność użytkowania, nawet w pobliżu ścian.

Pasek rzeźbienia Szczególnie przydatny do pielęgnacji roślin, gdy potrzebne jest precyzyjne i głębokie cięcie. Taśma carvingowa jest specjalnie zaprojektowana do rzeźbienia w drewnie i rzeźbienia.

Pokrętło Uchwyt ręczny umożliwiający zmianę wysokości cięcia maszyny.

Deck Korpus kosiarki może być wykonany z tworzywa sztucznego (propylenu lub ABS), stali lub aluminium.

Zmienna regulacja prędkości System umożliwia pracę maszyny na nieskończonym zakresie prędkości, dzięki czemu można ją dostosować do każdego rodzaju trawy.

Napięcie i częstotliwość Oceny, w których zasilacz musi działać w celu korzystania z urządzeń elektrycznych.

Szerokość cięcia Szerokość koszenia zależy od zespołu tnącego maszyny, w stosunku do obszaru, który ma zostać przecięty.

Torba Odbiorca, do którego zdeponowane są ścinki trawy. Szerokość worka określa pojemność odbioru i czas między opróżnieniem.

Napęd Może być typu push, dla mniejszych obszarów lub samobieżnego dla większych obszarów.

Łożysko Urządzenie mechaniczne, które zmniejsza tarcie w kołach. Koła zamontowane na łożyskach zapewniają niezakłócony bieg, nawet na najbardziej nierównym terenie.

Pasek i łańcuch Te dwa elementy obejmują urządzenie tnące piły łańcuchowej: zębaty łańcuch tnący przesuwa się wzdłuż prowadnicy.

Głębokość W przypadku pił łańcuchowych urządzenie to reguluje maksymalną głębokość cięcia łańcucha.

Hamulec łańcucha uruchamiany przez bezwładność Zatrzymuje łańcuch w przypadku odrzutu. Aktywowane ręcznie za pomocą dźwigni lub automatycznie, gdy osłona przednia jest przesuwana do przodu z powodu nieoczekiwanego odbicia.

Napinacz łańcucha Używany po każdych 30 minutach pracy, umożliwia regulację naciągu łańcucha za pomocą śrubokrętu, bez demontażu żadnych komponentów. Prawidłowe napięcie uzyskuje się, gdy łańcuch można podnieść o kilka milimetrów od prowadnicy.

Filtr samooczyszczania Specjalna konstrukcja filtra powietrza i odpowiedniego uchwytu zmniejsza potrzebę konserwacji.

Automatyczna pompa olejowa z zerowym przepływem podczas pracy na biegu jałowym Uruchomiony za pomocą koła zębatego umożliwia dostarczanie oleju smarowego do łańcucha tylko podczas cięcia, zapobiegając w ten sposób odpadom i zmniejszając zanieczyszczenie.

Cylinder Cylinder jest elementem używanym do tworzenia ruchu liniowego; obszar, w którym ma miejsce proces spalania.

Tłok Element ruchomy, umieszczony wewnątrz cylindra i połączony za pomocą trzpienia chwytającego z korbowodem, który tworzy "ścianę mobilną". komory spalania.

Korbowód Część mechanizmu korbowodu-korby, np. mechanizm, który umożliwia przekształcenie naprzemiennego ruchu prostoliniowego w ciągły ruch obrotowy.

Transmisja Zestaw komponentów, które przenoszą moc generowaną przez silnik lub silnik na koła.

Cewka cyfrowa Generuje prąd o wysokim napięciu, który po dotarciu do świecy zapłonowej wytwarza iskrę, która wyzwala spalanie.

Pompa oleju Wyciąga smar ze zbiornika i przesyła go do elementów pod ciśnieniem w obwodzie smarowania silnika.

Filtr powietrza Składnik, który chroni silnik, zapobiegając przedostawaniu się kurzu do cylindrów.

Wał korbowy Obrotowy wał mechaniczny z szeregiem korb, który umożliwia ruch prętów łączących, jest przekazywany do przystawki odbioru mocy.

Tłumik katalityczny Urządzenie zainstalowane w początkowej sekcji układu wydechowego, które drastycznie zmniejsza ilość zanieczyszczeń (tlenek węgla, węglowodory i tlenki azotu) obecnych w spalinach.

Przekrój stożka Układ przeniesienia napędu ze śrubowymi kołami zębatymi, który przenosi ruch do zespołu tnącego równolegle do podłoża, z odpowiednią redukcją prędkości.

Pasek napędowy Pasek napędowy to mechaniczny element transmisyjny zapinany na kółkach, który służy do zapewnienia elastycznego, ale solidnego połączenia między dwoma obracającymi się wałami.

Rotor Element, który obraca się wewnątrz stojana i który przenosi ruch na maszyny elektryczne.

Blokowana różnica Mechanizm różnicowy to urządzenie, które umożliwia poruszanie się dwóch kół przy różnych prędkościach. Blokowanie mechanizmu różnicowego zapobiega obracaniu się jednego z dwóch kół napędowych w przypadku chwilowego utraty przyczepności.

Obudowa Metalowa obudowa chroniąca elementy silnika.

Kierownica Zastosuj system, który umożliwia utrzymanie urządzenia pod kontrolą.

Przystawka odbioru mocy Przystawka odbioru mocy lub WOM składa się z połączenia z tyłu lub z przodu maszyny, do której zamocowane są narzędzia.

Smarowniczka System upraszczający okresowe uzupełnianie smaru w skrzyni biegów.

Jednostka redukcji Zespół używany do przesyłania ruchu obrotowego przy zmniejszeniu liczby obrotów.

Zbiornik paliwa Pojemnik do przechowywania paliwa w maszynie.

Uchwyt linki startowej Uchwyt podłączony do linki rozrusznika, która służy do uruchamiania silnika.

Gaźnik Część mechaniczna silników spalinowych, która miesza powietrze i paliwo do wtrysku do komory spalania.

Mieszanka Mieszanina oleju smarowego i paliwa, która jest zwykle stosowana w silnikach dwusuwowych. Ta mieszanina jest ważna, ponieważ smaruje mechaniczne komponenty silnika i zapewnia źródło energii.

Sprzęgło rozszerzające Przesyła ruch do narzędzia tnącego, a także umożliwia jego utrzymanie na biegu jałowym bez konieczności zatrzymywania silnika.

Dipstick Miarka, obecna w silnikach czterosuwowych, zanurzona jest w oleju i służy do sprawdzania poziomu (MIN i MAX ze skalą podziałową) i jakości oleju.