A

Filtr powietrza
Składnik, który chroni silnik, zapobiegając przedostawaniu się kurzu do cylindrów.

System antywibracyjny
System tłumienia wibracji, który całkowicie izoluje uchwyty od reszty narzędzia, dla maksymalnego komfortu użytkownika, nawet podczas długotrwałego użytkowania.

Automatyczny system
System, który zatrzymuje noże, gdy worek jest pełny.

Automatyczna pompa olejowa o zerowym przepływie przy biegu jałowym
Uruchomiony za pomocą koła zębatego umożliwia dostarczanie oleju smarowego do łańcucha tylko podczas cięcia, zapobiegając w ten sposób odpadom i zmniejszając zanieczyszczenie.

B

Torba
Odbiorca, do którego zdeponowane są ścinki trawy. Szerokość worka określa pojemność odbioru i czas między opróżnieniem.

Pasek i łańcuch
Te dwa elementy obejmują urządzenie tnące piły łańcuchowej: zębaty łańcuch tnący przesuwa się wzdłuż prowadnicy.

Łożysko
Urządzenie mechaniczne, które zmniejsza tarcie w kołach. Koła zamontowane na łożyskach zapewniają niezakłócony bieg, nawet na najbardziej nierównym terenie.

Przekrój stożka
Układ przeniesienia napędu ze śrubowymi kołami zębatymi, który przenosi ruch do zespołu tnącego równolegle do podłoża, z odpowiednią redukcją prędkości.

Bioshredders
Zbudowany do rozdrabniania lub rozdrabniania materii roślinnej, odpadów organicznych i liści, przekształcając go w naturalny nawóz.

Dmuchawa / odkurzacze
Skuteczne narzędzia do sprzątania dowolnego obszaru liści i krzewów.

Przecinarki
Narzędzia zaprojektowane specjalnie do usuwania trawy, zarośli, krzaków i małych jeżyn.

Nagraj w prawo
Znak towarowy identyfikujący silniki Emak, które przyczyniają się do ochrony otaczającego środowiska i które są w pełni zgodne z obowiązującymi normami EURO 2.

C

Gaźnik
Część mechaniczna silników spalinowych, która miesza powietrze i paliwo do wtrysku do komory spalania.

Pasek rzeźbiący
Szczególnie przydatny do pielęgnacji roślin, gdy potrzebne jest precyzyjne i głębokie cięcie. Taśma carvingowa jest specjalnie zaprojektowana do rzeźbienia w drewnie i rzeźbienia.

Obudowa
Metalowa obudowa chroniąca elementy silnika.

Tłumik katalityczny
Urządzenie zainstalowane w początkowej sekcji układu wydechowego, które drastycznie zmniejsza ilość zanieczyszczeń (tlenek węgla, węglowodory i tlenki azotu) obecnych w spalinach.

Piły łańcuchowe
Mechaniczne piły motorowe używane do cięcia, ścinania i okrzesywania drzew.

Napinacz łańcucha
Używany po każdych 30 minutach pracy, umożliwia regulację naciągu łańcucha za pomocą śrubokrętu, bez demontażu żadnych komponentów. Prawidłowe napięcie uzyskuje się, gdy łańcuch można podnieść o kilka milimetrów od prowadnicy.

Zmiana systemu
System, który umożliwia łatwe przełączanie maszyny między funkcją zbierania i mulczowania za pomocą wygodnej dźwigni.

Wstrzyknięcie fali kompresji
Metoda wtrysku paliwa dla silników dwusuwowych, w której fala sprężająca jest używana do dostarczania bogatej mieszanki paliwa do cylindra silnika.

Korbowód
Część mechanizmu korbowodu-korby, np. mechanizm, który umożliwia przekształcenie naprzemiennego ruchu prostoliniowego w ciągły ruch obrotowy.

Wał korbowy
Obrotowy wał mechaniczny z szeregiem korb, który umożliwia ruch prętów łączących, jest przekazywany do przystawki odbioru mocy.

Szerokość cięcia
Szerokość koszenia zależy od zespołu tnącego maszyny, w stosunku do obszaru, który ma zostać przecięty.

Cylinder
Cylinder jest elementem używanym do tworzenia ruchu liniowego; obszar, w którym ma miejsce proces spalania.

D

Deck
Korpus kosiarki może być wykonany z tworzywa sztucznego (propylenu lub ABS), stali lub aluminium.

Dekompresor
Zmniejsza współczynnik kompresji w cylindrze podczas rozruchu, umożliwia łatwe i łatwe uruchamianie.

Głębokość
W przypadku pił łańcuchowych urządzenie to reguluje maksymalną głębokość cięcia łańcucha.

Cewka cyfrowa
Generuje prąd o wysokim napięciu, który po dotarciu do świecy zapłonowej wytwarza iskrę, która wyzwala spalanie.

Dipstick
Miarka, obecna w silnikach czterosuwowych, zanurzona jest w oleju i służy do sprawdzania poziomu (MIN i MAX ze skalą podziałową) i jakości oleju.

Sprzęgło rozszerzające
Przesyła ruch do narzędzia tnącego, a także umożliwia jego utrzymanie na biegu jałowym bez konieczności zatrzymywania silnika.

F

Zbiornik paliwa
Pojemnik do przechowywania paliwa w maszynie.

G

Ciągniki ogrodowe
Samojezdne maszyny jeżdżące idealne do cięcia trawy w dużych ogrodach, parkach i miejscach publicznych.

Smarowniczka
System upraszczający okresowe uzupełnianie smaru w skrzyni biegów.

H

Rotacja uchwytów
(180 °, 90 ° i zgodnie z ruchem wskazówek zegara i 90 ° przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) System, który zapewnia maksymalną wszechstronność użytkowania, nawet w pobliżu ścian.

Kierownica
Zastosuj system, który umożliwia utrzymanie urządzenia pod kontrolą.

Hedgetrimmers
Do cięcia żywopłotów i krzewów, estetycznego przycinania i ochrony zdrowia roślin.

Myjki wysokociśnieniowe
Wydajne maszyny, które wykorzystują wysokociśnieniowy strumień wody, idealny do czyszczenia przestrzeni zewnętrznych, samochodów lub sprzętu rolniczego.

Firma holdingowa
Spółka holdingowa, znana również jako spółka-matka, jest korporacją, zwykle prywatną, która jest właścicielem udziałów w innych spółkach.

Strona główna plus
Szereg maszyn przeznaczonych dla użytkowników domowych, do sprzątania i sprzątania ogrodu, przycinania żywopłotów i drobnych pni lub pni oraz ogólnie do prac związanych z majsterkowaniem. Charakteryzuje się lekką i zwartą konstrukcją, co znacznie upraszcza zadanie operatora. Łatwy do uruchomienia, łatwy w użyciu i łatwy w utrzymaniu: to idealne narzędzia do szybkiego i sprawnego wykonywania zadań w domu.

I

Hamulec łańcucha uruchamiany przez bezwładność
Zatrzymuje łańcuch w przypadku odrzutu. Aktywowane ręcznie za pomocą dźwigni lub automatycznie, gdy osłona przednia jest przesuwana do przodu z powodu nieoczekiwanego odbicia.

ISO 14001
Ta certyfikacja pokazuje, że dana organizacja ma system zarządzania, który kontroluje wpływ swojej działalności na środowisko, oraz że jest systematycznie zobowiązana do doskonalenia swoich działań w spójny, skuteczny i przede wszystkim zrównoważony sposób.

ISO 9000
Identyfikuje serię norm i wytycznych opracowanych przez ISO, która proponuje system zarządzania jakością opracowany w celu zarządzania procesami firmowymi, tak aby były ukierunkowane na poprawę wydajności i efektywności organizacji, oprócz zadowolenia klientów.

K

Pokrętło
Uchwyt ręczny umożliwiający zmianę wysokości cięcia maszyny.

L

Boczny napinacz łańcucha
Urządzenie upraszczające napinanie łańcucha.

Kosiarki
Maszyny do cięcia trawy za pomocą ostrza umieszczonego pod maszyną, które można ustawić na różne wysokości cięcia. Może być stosowany do małych pomieszczeń lub bardzo rozległych obszarów, w zależności od potrzeb operatora.

Podnieś Starter
Urządzenie, które automatycznie odcina rozrusznik, gdy przyspieszacz jest w pełni zdławiony.

Blokowana różnica
Mechanizm różnicowy to urządzenie, które umożliwia poruszanie się dwóch kół przy różnych prędkościach. Blokowanie mechanizmu różnicowego zapobiega obracaniu się jednego z dwóch kół napędowych w przypadku chwilowego utraty przyczepności.

Logsplitters
Łuparki to specjalistyczne narzędzia do przygotowywania drewna opałowego: przycinają kłody na mniejsze kawałki nadające się do pieców, kominków i pieców.

M

Mistblowers
Maszyny przeznaczone do leczenia i dezynfekcji upraw, małych plantacji i zapasów szkółkarskich. Mogą rozpylać ciecz lub pył.

"