Oleo-Mac it's an Emak S.p.A trademark www.emak.it

Emak w skrócie

Zieleń firmy  Emak  to gwarancja jakości, innowacji i kompletności. Ponieważ  Emak  to wiodąca firma, która zawsze patrzy w przyszłość, przewiduje rozwiązania i podnosi standardy.

Zieleń firmy  Emak  to zielony produkt stworzony z troską i szacunkiem, pasją i designem, stworzony w harmonii z naturą i charakteryzujący się najnowocześniejszą technologią. Właśnie dlatego  Emak dzięki swoim markom: Efco, Oleo-Mac, Bertolin, stanowi punkt odniesienia dla profesjonalistów i hobbystów w zakresie pielęgnacji trawników i ogrodów. W każdym pojedynczym aspekcie.

W rzeczywistości asortyment produktów firmy obejmuje ponad 250 modeli zaprojektowanych do wszystkich rodzajów działalności. Piły łańcuchowe, wykaszarki, kosiarki do trawy, traktory ogrodowe, nożyce do żywopłotu, glebogryzarki, kultywatory, opryskiwacze, transportery i wiele innych, do prac o różnej intensywności i częstotliwości.

Emak ma coś dla każdego

 

Grupa w liczbach

4 marki handlowe, 4 zakłady produkcyjne, 8 oddziałów handlowych, 135 dystrybutorów, 85 krajów, 22 000 obsługiwanych punktów sprzedaży detalicznej, 22 rodziny produktów, ponad 250 modeli.

Każda z tych liczb ma własną historię i rozwój, ale razem stanowią ogólny wizerunek firmy, która stale się rozwija i rozrasta. Pod względem zarówno oferty, jak i rynku docelowego

 

Co roku Emak dodaje nowe modele do swojej oferty i wzmacnia swoją obecność na pięciu kontynentach. Firma Emak jest uznaną i renomowaną międzynarodową firmą, punktem odniesienia w technologii silników spalinowych i ich zastosowań w tym sektorze.

Liczne wyróżnienia przyznawane przez wiodące międzynarodowe instytuty pokazują i potwierdzają jakość i doskonałość projektów firmy.

 

Wrażliwość potwierdzona certyfikatem

Jakość produkcji, szacunek dla człowieka, ochrona środowiska.  Na tych trzech wytycznych skupia się filozofia firmy Emak i wokół tych trzech wartości firma stworzyła własną tożsamość. Różne certyfikaty w poszczególnych sektorach są naturalnym efektem sposobu myślenia i kierowania działalnością firmy.

Spontaniczna predyspozycja do doskonałości, dzięki której firma Emak została pierwszą firmą na świecie w swojej branży posiadającą równocześnie  certyfikat ISO 9001 przyznawany za jakość, SA8000 za etykę i ISO 14001 za środowisko. Te certyfikaty nie są oczywiście traktowane jako punkt docelowy lecz stanowią fundament do kontynuacji i tworzenia coraz prężniejszej firmy zwracającej coraz większą uwagę na otaczający ją świat. Jeszcze jeden bodziec, aby potwierdzić nasze zaangażowanie w tworzenie bardziej zrównoważonego świata opartego na wzajemnym szacunku.

 

Zasięg geograficzny firmy Emak

Firma Emak porusza się po globalnym rynku. Z linii jej 4 zakładów produkcyjnych (2 we Włoszech i 2 w Chinach) zjeżdżają modele przeznaczone dla podmiotów komercyjnych rozsianych po całym świecie. Strategią firmy na przestrzeni lat było ugruntowanie i wzmocnienie swojej globalnej pozycji. Dziś Emak posiada sieć handlową z firmami w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce na Ukrainie, w Chinach i Brazylii.

Te strategiczne rynki stanowią ponad połowę łącznych obrotów grupy i są bezpośrednio obsługiwane przez ponad 5 000 autoryzowanych sprzedawców. Ten model biznesowy rozwija się w sieć o coraz bardziej globalnym zasięgu, który znajduje możliwości handlowe w każdej części świata dzięki jakości i innowacyjności produktów, które znajdują uznanie na wszystkich kontynentach.

To bodziec popychający do ciągłej ewolucji, która odzwierciedla się w zarządzaniu grupą z pośrednictwem coraz bardziej rozbudowanych i funkcjonalnych platform ICT, które łączą ze sobą wszystkie punkty na światowej mapie firmy Emak, tworząc z tylu różnych rzeczywistości jeden spójny obraz.